Pozycjonowanie

Oprócz popularnych form reklamy w internecie dla naszej strony takich jak mailing czy reklama banerowa ważnym elementem, który znacznie zwiększa prestiż i oglądalność strony jest proces pozycjonowania strony. .

Więcej...

Optymalizacja

Optymalizacja strony jest procesem, dzięki, któremu możemy ułatwić indeksację naszego serwisu w wyszukiwarce robotom. Proces optymalizacji polega na odpowiednim przystosowaniu strony do wymogów wyszukiwarki.

Więcej...

Zaplecze SEO

Kiedy kończą nam się pomysły na zdobywanie kolejnych linków pozycjonujących do naszej strony warto zainteresować się stworzeniem własnego zaplecza pozycjonerskiego. Zapleczem nazywamy własne strony, które służą nam do umieszczania na nich linków do strony lub do zaplecza wyższego poziomu.

Jako zaplecze możemy stawiać i zwykle strony oparte o HTML jak i oparte o zaawansowane systemy CMS lub na przykład fora internetowe. Ważnym elementem zaplecza jest to, aby każda strona stała na osobnym adresie IP.

Poza osobnymi adresami IP dobre zaplecze powinno być tematycznie powiązane ze strona pozycjonowaną. Ważne jest to o tyle, że wtedy linki posiadają większą moc kierując się po tematycznie powiązanych stronach. Weźmy przykład: jeśli pozycjonujemy forum dyskusyjne o filmach i serialach, możemy jako zaplecze stworzyć serię blogów poświęconym każdy innemu popularnemu filmowi.

Oczywiście nawet setki domen zaplecza opartych o przeróżne skrypty na osobnych adresach IP, strony zapleczowe nie dadzą nam nic, jeśli nie będą odpowiednio podlinkowane, czyli mówiąc, wprost jeśli nie będą miały mocy. Trzeba wiec odpowiednio zadbać o podlinkowanie wszystkich stron swojego zaplecza, bo w przeciwnym wypadku wszystkie te strony na nic nam się zdadzą. Tak więc prócz linkowania strony głównej, docelowej, trzeba bezwzględnie podlinkować strony zapleczowe.

Ważny jest także hosting na jakim oparte jest zaplecze. Powinien być w miarę stabilny, aby dostęp do linków był cały czas. Można także skorzystać z darmowych hostingów czy platform blogowych, które zapewnią na dodatkowe adresy IP.