Pozycjonowanie

Oprócz popularnych form reklamy w internecie dla naszej strony takich jak mailing czy reklama banerowa ważnym elementem, który znacznie zwiększa prestiż i oglądalność strony jest proces pozycjonowania strony. .

Więcej...

Optymalizacja

Optymalizacja strony jest procesem, dzięki, któremu możemy ułatwić indeksację naszego serwisu w wyszukiwarce robotom. Proces optymalizacji polega na odpowiednim przystosowaniu strony do wymogów wyszukiwarki.

Więcej...

Pozycjonowanie stron

Oprócz popularnych form reklamy w internecie dla naszej strony takich jak mailing czy reklama banerowa ważnym elementem, który znacznie zwiększa prestiż i oglądalność strony jest proces pozycjonowania strony. Pozycjonowanie to proces polegający na sprawieniu, aby dana strona pojawiła się odpowiednio wysoko w wynikach wyszukiwania w wyszukiwarce na wybrane słowo kluczowe.

Amatorzy Internetu zazwyczaj nie zastanawiają się, jakim sposobem strona A pojawiła się na wpisanie w wyszukiwarkę słowa kluczowego B. Otóż dzieje się tak za sprawą pozycjonerów i firm pozycjonerskich, którzy pozyskując odpowiednio jakościowe linki umożliwiają zaistnienie danej strony wysoko w SERPach (Search Engine Results Page).

Jak wspomnieliśmy w poprzednim akapicie pozycjonowanie to przede wszystkim pozyskiwanie dobrej, jakości linków, (czyli takich ze stron z wysokim Page i Trust rankiemw wyszukiwarce). Odpowiednia, jakość linków nie musi iść w parze z ilością, i tak na przykład zdobywając milion linków ze słabej jakości stron możemy być równie wysoko na dane słowo kluczowe gdy byśmy pozyskali kilkadziesiąt linków z mocnych stron.

Same, „gołe” linki nie dadzą mocy pozycjonerskiej, gdyż poprawny link powinien zawierać anchor text, czyli opis linku zawarty między znacznikami hiperlinków < a> i < /a>

Oprócz pozyskiwania linków w pozycjonowaniu ważna jest optymalizacja strony pod kątem robotów wyszukiwarek. O optymalizacji będziecie Państwo mogli przeczytać w kolejnym artykule.