Pozycjonowanie

Oprócz popularnych form reklamy w internecie dla naszej strony takich jak mailing czy reklama banerowa ważnym elementem, który znacznie zwiększa prestiż i oglądalność strony jest proces pozycjonowania strony. .

Więcej...

Optymalizacja

Optymalizacja strony jest procesem, dzięki, któremu możemy ułatwić indeksację naszego serwisu w wyszukiwarce robotom. Proces optymalizacji polega na odpowiednim przystosowaniu strony do wymogów wyszukiwarki.

Więcej...

Optymalizacja strony

Optymalizacja strony jest procesem, dzięki, któremu możemy ułatwić indeksację naszego serwisu w wyszukiwarce robotom. Proces optymalizacji polega na odpowiednim przystosowaniu strony do wymogów wyszukiwarki.

Samą optymalizacje powinniśmy rozpocząć od pozbycia się z kodu źródłowego strony zbędnych komentarzy i innych komend, z których nie korzysta strona. Dodatkowo warto zmniejszyć wagę grafik i multimediów znajdujących się na stronie, dzięki czemu będzie ona wczytywała się szybciej, co w niejakim stopniu będzie miało wpływ na jej pozycję w wyszukiwarkach. Skoro już jesteśmy przy kodzie źródłowym strony, musimy wspomnieć, żeby nie stosować metod, które mają za zadanie ukrycie tekstu na stronie, a dokładnie słów kluczowych. Ukrycie ich przez oczami internauty, ale nie przed robotami Google’a. Ostatnio roboty stały się bardzo wyczulone na tego typu działania, czyli stosowanie text-indent. Warto więc zrobić konkretną stronę, spełniającą wytyczne od Google dla webmasterów.

Kolejną ważną rzeczą jest stworzenie przyjaznych adresów wewnętrznych typu: domena.pl/skrypt-do-pobierania-plikow.html. Dzięki temu nie tylko użytkownik będzie mógł łatwiej zapamiętać adres podstrony, ale i będzie to plus u robotów wyszukiwarek. Przyjazna adresy możemy osiągnąć dzięki mod_rewrite i plikowi .htaccess na serwerze.

Następnie musimy zadbać o zniwelowanie zjawiska „duplicate content” w obrębie naszej strony. Musimy zadecydować się czy strona będzie wyświetlana z przedrostkiem www czy bez niego, oraz nakazać robotom, aby nie indeksowały powielanych treści strony takich jak „wydruk stron jako pdf”.Zduplikowana treść w obrębie domeny może sprawić naprawdę wiele problemów podczas pozycjonowania.

Dobrze jest jeśli stworzymy i zgłosimy robotom wyszukiwarki mapę naszej witryny w formacie .xml. Dzięki temu proces indeksacji można znacznie przyspieszyć i ułatwić robotom odnajdywanie kolejnych podstron serwisu.

Po zastosowaniu takich działań jak te opisane przez nas będziemy o krok do przodu jeśli chodzi o pozycjonowanie stron.