Pozycjonowanie

Oprócz popularnych form reklamy w internecie dla naszej strony takich jak mailing czy reklama banerowa ważnym elementem, który znacznie zwiększa prestiż i oglądalność strony jest proces pozycjonowania strony. .

Więcej...

Optymalizacja

Optymalizacja strony jest procesem, dzięki, któremu możemy ułatwić indeksację naszego serwisu w wyszukiwarce robotom. Proces optymalizacji polega na odpowiednim przystosowaniu strony do wymogów wyszukiwarki.

Więcej...

Pozyskiwanie linków

Oprócz tradycyjnych i najbardziej popularnych metod pozyskiwania linków do strony takich jak katalogi czy blogi Presell Pages możemy wykorzystać także wiele innych źródeł. Niestety nie zawsze możemy w nich wstawić linka z anchorem, ale to z jednej strony dobrze, bo nie wygląda to zbyt naturalnie, jeśli wszystkie linki do strony opatrzone są anchorem. Jednak z drugiej strony takie linki z popularnych stron dostarczają ruch na naszej stronie, który może przełożyć się na zyski. Takie linki to również zwiększony Trust Rank czyli zaufanie w oczach Google dla naszej strony, co może później znacznie procentować i warto o to zadbać.

Prowadząc sklep internetowy możemy skorzystać z dołączenia do popularnych porównywarek cen (np. Ceneo), z których korzysta wielu internautów poszukując najtańszych usług.

Innymi bardzo ciekawymi i fajnymi miejsca do zdobycia linków, które pozwolą wygenerować ruch na stronie są przeróżne konkursy start-upów czy konkursy na najlepsza stronę miesiąca. A na dodatek taki konkursy odwiedzają przeróżni inwestorzy, których może zainteresować właśnie Twój projekt. To nie tylko dodatkowe pieniądze ale i ogromna promocja strony w internecie.

Warto także zostawić swój link na forach, na których piszemy oraz w komentarzach na tematycznie powiązanych blogach. Warto zaznaczać, ze posty czy komentarze powinny być merytoryczne, a nie powinny być spamem, często używanym przy pozycjonowaniu metodami Black Hat SEO. Oczywiście na forach swoje linki pozycjonujące powinniśmy dodawać jedynie do swojej sygnaturki, no chyba, ze akurat na naszej stronie znajdują się treści które mogą rozwinąć dyskusję w danym wątku na forum, to publikujemy linka także w poście.

Oprócz tego, jeśli na przykład prowadzimy serwis rozrywkowy, możemy udostępniać zabawne filmy wideo w popularnych serwisach takich jak YouTube czy Vimeo pozostawiając w adnotacjach link do naszej witryny.


Sposobów na zdobywanie linków jest naprawdę cała masa i nie powinniśmy się ograniczać tylko do tych najbardziej popularnych.