Pozycjonowanie

Oprócz popularnych form reklamy w internecie dla naszej strony takich jak mailing czy reklama banerowa ważnym elementem, który znacznie zwiększa prestiż i oglądalność strony jest proces pozycjonowania strony. .

Więcej...

Optymalizacja

Optymalizacja strony jest procesem, dzięki, któremu możemy ułatwić indeksację naszego serwisu w wyszukiwarce robotom. Proces optymalizacji polega na odpowiednim przystosowaniu strony do wymogów wyszukiwarki.

Więcej...

Katalogi stron

Chcąc zdobyć swoje pierwsze inki do strony powinniśmy skorzystać z dobrodziejstw, jakie oferują nam katalogi stron. Dodawanie strony do katalogów to najbardziej popularna i polecana początkującym pozycjonerem metoda pozyskiwania linków. Istnieją tysiące katalogów, do których dodanie strony pozwoli nam zająć pozycję nawet w pierwszej dziesiątce wyników wyszukiwania, jeśli fraza nie będzie wyjątkowo trudna. Niestety poprzez masowe spamowanie katalogów wiele z nich traci swoje wartości lub zwyczajnie staje się płatna.

Bardzo popularnym w Polsce skryptem katalogu jest płatny skrypt SEOkatalogu. Każdy, kto chciałby postawić swój pierwszy katalog stron a nie ma pewności czy zapewni mu odpowiednią, jakość i nie chce wydawać pieniędzy na płatne skrypty może skorzystać z darmowych rozwiązań, które oferują skrypty Arfooo czy choćby EasyDir.

Proces dodawania strony do katalogu zwykle odbywa się tak samo i to bez względu na skrypt, na jakim dany katalog jest postawiony. Na samym początku podajemy adres do pozycjonowanej strony. Później mamy do uzupełnienia kilka pól formularza. Jako tytuł wpisu powinniśmy podać frazę, na którą pozycjonujemy naszą stronę. W kilku zdaniach także opisujemy co to internauta znajdzie na naszej witrynie gdy na nią wejdzie, oraz dobieramy odpowiednią kategorię tematyczna dla naszego wpisu. To znaczy, że jeśli mamy stronę o psach to nie dodajemy jej do kategorii „kulinaria”, a „zwierzęta”. Później jedynie czekamy na to aż administrator katalogu zaakceptuje nasz wpis, a zostaniemy o tym powiadomieni na nasz adres e mail.