Pozycjonowanie

Oprócz popularnych form reklamy w internecie dla naszej strony takich jak mailing czy reklama banerowa ważnym elementem, który znacznie zwiększa prestiż i oglądalność strony jest proces pozycjonowania strony. .

Więcej...

Optymalizacja

Optymalizacja strony jest procesem, dzięki, któremu możemy ułatwić indeksację naszego serwisu w wyszukiwarce robotom. Proces optymalizacji polega na odpowiednim przystosowaniu strony do wymogów wyszukiwarki.

Więcej...

Indeksacja linków

Jeśli zaczynamy przygodę ze zdobywaniem linków do swojej strony, często okazuje się, że mimo pozytywnego dodania strony do kilkuset katalogów nie pojawiają nam się nadal linki zwrotne do naszej strony. Problem spotykany od dawna i jest kilka prostych metod na poradzenie sobie z nim.

Najbardziej polecaną metodą jest pingowanie, choć samo w sobie nie koniecznie musi przynosić takie efekty jak kiedyś. Warto jednak, jeśli nie mamy innego sposobu, kilka razy dziennie pingowac nasz wpis w katalogu przez około tydzień. Możemy to robić za pomocą darmowych narzędzi, takich jak np. strona pingfarm.com czy pingomatic. Możemy to też robić za pomocą dedykowanych programów, które automatycznie będą pingować za nas wcześniej przygotowane listy z naszymi linkami zwrotnymi.

Jeśli nadal mamy problemy z indeksacją możemy spróbować dopalić wpis linkami rotacyjnymi z któregoś z dynamicznych Systemów Wymiany Linków. Polecamy Gotlink oraz e-weblink. Jeśli nie posiadamy żadnych punktów w tych systemach, to wtedy bez problemów możemy wynająć od innych użytkowników punkty, za odpowiednią opłatą oczywiście.

Dobrym pomysłem może być także wrzucenie linku z wpisem na któryś z portali mikro-blogowych. Jest tedy duża szansa, że roboty wyszukiwarek podążą natychmiast za linkiem. Jeśli dodatkowo będzie on pingowany czy dopalany Systemami Wymiany Linków to indeksacja może nastąpić szybciej niż mogłoby nam się wcześniej wydawać. A najlepiej jeśli będziemy wykorzystywać do tego celu kilka kont z tych serwisów mikro-blogowych, wtedy to będzie na pewno o wiele większa skuteczność.

Oczywiście można jeszcze użyć automatycznych narzędzi takich jak Xrumer czy Scrapebox, które podlinkują nam podstronę z wpisem w katalogu. Albo tworzymy bazę z naszymi linkami zwrotnymi do strony i wrzucamy w któreś z wymienionych narzędzi. Dzięki temu, jeśli posiadamy dobrą bazę z forami czy blogami , możemy spodziewać się dobrej indeksacji linków.