Jak dokonać odprawy celnej paczek?

Przy importowaniu poniektórych ładunków z zagranicy, a dokładniej UE, powinniśmy pamiętać o ich odprawie granicznej. Odprawa celna polega na dopełnieniu wszystkich wymaganych akcji określonych przez Nakaz Celny.

Weryfikacja celna ma na celu skontrolowanie, czy dany towar może być przyjęty do obiegu towarowego i dotyka kompletnej partii ładunków lub jej wycinka. W toku kontroli celnej konstatowana jest też stawka celna, na bazie jakiej kalkuluje się wartość myta. Zapłata ta jest brana przez urząd celny.
samolot cargo
Jeśli nie mamy fioletowego pojęcia o odprawie celnej lub mamy troski, czy każde kluczowe formalności pozostały dopełnione, najodpowiedniej skorzystać z pomocy agencji celnej, jaka nie tylko poinformuje nas o wszelkich zasadach i obowiązkowych dowodach, ale może dodatkowo sama uskutecznić dla nas odprawę graniczną. Jest to o tyle praktyczne rozwiązanie, że nie musimy osobiście kontaktować się z urzędem celnym. Jednostki pracujące w agencji celnej bardzo często mają wieloletnie doświadczenie w tej branży i bez kłopotu przygotują całą potrzebną dokumentację. Nie musimy zatem kłopotać się o brakujące aneksy i podobne pozycje. Wybierając propozycję agencji celnej musimy liczyć się jednak z tym, że oprócz myta będziemy musieli ponieść dodatkowy koszt zlecenia, jaki jednak w całościowym rozliczeniu może być mały w zestawieniu do ceny sprowadzanych ładunków.
noc
Cyklicznie jednak przywóz towarów dotyczy niedużych przesyłek pocztowych (morskich, drogowych lub lotniczych). W tej sytuacji wskazane jest wejść na stronę http://cargohelper.pl/oferta/odprawa-celna-przesylek/. Odnajdziemy tam opis procesu odprawy celnej przesyłek pocztowych, jaki stanowi dobrą podstawę do skompletowania potrzebnych dowodów dotyczących towaru. Dzięki przejrzystym krokom można poznać kompletny przebieg, niezbędny do odprawy paczki. Precyzowane są tu też wszelkie wymagane dokumenty, które trzeba przygotować i dostarczyć agencji. Reszta operacji leży już po stronie cechowanej firmy. Istotny jest też czas wykonania odprawy, jaki zależy od tego, czy dana paczka jest przekazywana drogą morską, drogą czy drogą powietrzną. Te i pozostałe wiadomości również są podane pod poprzednio określonym adresem. Warto więc ruszyć przebieg odprawy paczki od lektury wiadomości zawartych na stronie. Na pewno uprości to ten przebieg i zezwoli na jego efektywne zrealizowanie. Dzięki temu będziemy zdołali cieszyć się z importowanych ładunków bez trosk nałożenia kary za brak lub nieprawidłową odprawę graniczną.